Enver Kiraz, “1 Mayıs, işçinin, emekçinin, çalışanın, köylünün, esnafın, ev hanımının, ezilenin, dışlananın, sömürülenin bayramıdır.  
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “1 Mayıs, işçinin, emekçinin, çalışanın, köylünün, esnafın, ev hanımının, ezilenin,
01.05.2020
457
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “1 Mayıs, işçinin, emekçinin, çalışanın, köylünün, esnafın, ev hanımının, ezilenin, dışlananın, sömürülenin bayramıdır.

Herkes bilsin ki Cumhuriyet Halk Partisi ezilenlerin, dışlananların, yok sayılanların yoldaşıdır, yol arkadaşıdır” dedi...

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Kiraz, her dönemde olduğu gibi 1 Mayıs’ta da haksızlığa, eşitsizliğe ve adaletsizliğe karşı mücadele ettiklerine dikkat çekti.

Kiraz, koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü bu yıl meydanlarda kutlayamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını kaydederek, “1 Mayıs, işçinin, emekçinin ve çalışanın, köylünün, esnafın, ev hanımının, ezilenin, dışlananın, sömürülenin bayramıdır. Dolayısıyla 1 Mayıs her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Ancak bu sene koronavirüs salgını nedeniyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü meydanlarda kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Kiraz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Herkes bilsin ki Cumhuriyet Halk Partisi ezilenlerin, dışlananların, yok sayılanların yoldaşıdır, yol arkadaşıdır. Emek en yüce değerdir. Emek kutsaldır. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız. 1 Mayıs aynı zamanda dayanışma ve mücadele günüdür. Bugüne kadar bu mücadele uğruna canlarını ve özgürlüğünü feda edenleri selamlıyoruz. 1 Mayıs bu ülkede aynı zamanda demokrasi ve özgürlük mücadelesidir.”